SISUKORD
1. Sisukord
2. Vigadest teatamine
3. Sissejuhatus
4. Kasutajad
5. Päis
6. Peatabeli tutvustus
6.1. "Ootel tööd" tutvustus
7. Kasutamine
7.1. Lisa uus töö
7.2. Failide lisamine
7.3. Laekumiste kinnitamine
7.4. Tööde kinnitamine
7.5. Töösse andmine
7.6. Failide lisamine
7.7. Klaasi tellimine
7.8. Alumiiniumi tellimine
7.9. Tööliste märkimine
7.10. Pakkimine
7.11. Kliendile teatamise kinnitus
7.12. Saatelehe vormistamine
7.13. Väljastamine
8. Muud toimingud
8.1. Otsingumootor
8.2. Infoleht
8.3. Statistika
8.4. Seaded
8.5. Arhiiv
8.6. Excel'isse eksportimine
8.7. Muuda ja kustuta
8.8. Erinevad vaated
2. Vigadest teatamine

Juhul, kui peaksite kogema keskkonnas vigu, erroreid või tõrkeid, palume sellest Teie huvides teada anda. Teatamiseks palume saata e-mail aadressile abi@gktartu.ee järgnevas vormis:

  • Calware keskkond (Puit, PVC või Alu)

  • Errori teade (Juhul, kui on)

  • Vea asukoht (lehe hetkeaadress, kus viga esines)

  • Vea kirjeldus (Mida tehes mida juhtus)

    Teavitades just sellisel kujul probleemist tagab selle kiireima ja põhjalikuima paranduse.

    tagasi ülesse

  • 3. Sissejuhatus

    Calware - Puit Versioon 2 on spetsiifiliselt puitakende tootmise ohjamiseks disainitud tootmisinfosüsteem, mis koondab endasse hulgaliselt funktsioone nii hetkel kasutusel olevatest tarkvaradest, kui täiesti uusi võimalusi, mis hõlbustab ja tõstab kahtlemata töö viljakust. Calware`i ülesandeks on akende tootmises vajamineva infoliikluse lihtsustamine ning ühendamine müügist logistikani.

    Programm asub internetis ja ei eelda enda kasutamiseks arvutisse kasutajaliidese installeerimist. Samuti töötab kogu programm ühise litsentsi all ning rohkemate kasutajate lisandumisel piisab vaid parooli jagamisest. Programmi kasutamiseks on tarvilikud vaid interneti ning browiser`i (Internet Exploter, Mozilla Firefox, Opera jne.) olemasolu.

    Calware`i edu võtmeteks on kättesaadavus, otsekohene infoliiklus, turvalisus, paendlikkus ja kasutajasõbralikkus. Uues versioonis on läbivaks teemaks erinevate töövaldkondade ühendamine. Silmapaistvaimad erinevused eelmisest versioonist oleks failide import ja eksport, E-mail`i-automaatsüsteemid, arendatud süsteem tööde järestamiseks, uus account raamatupidamisele, laiale ringile mõeldud keskkonnasisene failide jagamis- ja säilitussüsteem, märkimisväärsed muudatused logistika ning müügi kasutajakontodes, tootmises ja kliendihaldamises vajaminevad uued etapid ja kindlasti muuhulgas ka müügi kasumlikkust sisaldav tööde statistika.

    tagasi ülesse

    4. Kasutajad

    Calware`i üheks eesmärgiks on ühendada võimalikult palju kasutajaid ühtsesse süsteemi, vähendamaks liigset paberimajandust ning n-ö "ümbertoksimist" ja kiirendada ning suurendada otsekohest infoliiklust kogu tootmisprotsessi raames.

    CW2P omab järgnevaid kasutaja-accounte:

  • ADMIN (tootmisplaneerija) - kogu programmi ning tellimuste haldaja

  • Vaatleja (müüjad) - uute tellimuste lisamine ning tootmisprotsessi jälgimine

  • RP (raamatupidamine) - rahaarveldus

  • Töölised (iga tootmisetapi kohta 2 kasutajat, kummagi vahetuse etapi märkijale)

    o M1 ja M2 - masinaruum

    o V1 ja V2 - viimistlus

    o S1 ja S2 - sulustamine

    o K1 ja K2 - klaasimine

  • Ladu (logistika) - valmistoote pakkimine ning väljastamine ja saatelehtede vormistamine

    Kõikidel kasutajakontodel on süsteemi sisenemiseks personaalne parool, mille haldajaks on Admin.

    tagasi ülesse

  • 5. Päis

    Kogu Calware ulatuses on lehe ülal alati kuvatud päis, mis sisaldab kasutaja informatsiooni, töö otsingumootorit, excel`isse eksportimise linki, tabeli kuvamisvalikut, süsteemi aega (nädal, päev, kuupäev ja kellaaeg) ja linke erinevatele operatsioonilehtedele. Päis ja selle sisu varieerub vastavalt kasutajalekontole ja selle õigustele. Päise lingid:

  • Tagasi tabelisse - suunab alati käesoleva nädala tootmistabelisse

  • Lisa uus töö - suunab uue töö lisamise lehele

  • Ootel tööd - suunab tootmiseks ja raha laekumiseks ootel tööde nimekirja. Kasutaja "admin"`il kuvatakse "Ootel tööd" lingi järel vastavalt selle sisule värviline ümbriku kujutis - kollane ümbrik (ootel töid on, aga ühelgi neist pole L1 (esimest osalaekumist) märgitud) või roheline ümbrik (ootel tööde hulgas on töid, millel on L1 märgitud ja ootavat töösse planeerimist)

  • Statistika - suunab tööde statistika lehele

  • Abi - suunab käesolevasse dokumenti avades selle uues aknas

  • Lehe stat. - suunab domeeni külastatavuse lehele (kuna, kui palju, kes, kuidas, kust jne)

  • Seaded - suunab kasutajakontode paroolide halduse lehele(ainult admin`il)

  • Arhiiv - suunab tehasest (ja tootmistabelist) väljastatud tööde arhiivi

  • Logi välja - väljastab kasutaja turvaliselt süsteemist

    tagasi ülesse

  • 6. Peatabeli tutvustus

    Tööd on peatabelis liigitatud vastavalt selle valmimistähtaja järgi. Peatabel on ehitatud sedasi, et ühel lehel kuvatakse kogu nädala tööd (sisse logimisel ja "Tagasi tabelisse" lingi kasutamisel käesolev nädal) liigitatuna päevadesse.

    Iga päeva kohta on "päeva päises" tehtud kokkuvõte sisaldades selles päevas olevate tööde ühikute (akende, uste), tingühikute ja ruutmeetrite arvu kokku. Tabelis kuvatava nädala saab valida lehe allservast, kus on allalangev menüü aasta valikuks ja on kuvatud kogu selle aasta nädalad. Nädalate lingi värv oleneb selle sisust - must rasvane kiri (kuvatud nädal), sinine kiri (nädal ei sisalda töid), punane kiri (nädal sisaldab töid).

    Tööd kuvatakse tabelis vastavas päevas peale selle lisamist või kinnitamist (juhul, kui töö sisestas Vaatleja) ning viiakse peatabelist arhiivi peale töö laost väljastamist juhul, kui statistikaks vajalik informatsioon on täidetud (admin näeb, et kas statistikaks vajalik informatsioon on tööl olemas või mitte tabeli esimel veerul olevate värviliste + ja - järgi).

    NB! Igal öösel kell 01.00 viiakse kõik eelmisel päeval mittevalminud tööd (Montaaz pole valminud) tänasesse päeva. See tagab selle, et ükski valmimata töö ei jääks eelmisesse päeva kahe silma vahele.

    Iga töö kohta on peatabelis vastavalt kasutaja õigustele kuvatud veergude kaupa töö kohta informatsiooni. Järgnevalt loetlen ning selgitan informatsioone kuvavaid veerge (veerud varieeruvad vastavalt kasutaja vajadustele ja õigustele seda informatsiooni näha):

  • Töö nimi (Toimib ka lingina "Töö informatsioon"`i lehele, selgitused allpool)

  • Töö nr (Toimib ka lingina "Töö informatsioon"`i lehele)

  • Tähtaeg (Planeeritav töö valmimise tähtaeg)

  • Klaas (Toimib märguandena klaasi tellimise (kollane täpp), tellimuse kinnituse (sinine täpp), saabumise (roheline täpp) ning tellimisel kasutatud klaasifirma kohta. Kuupäeva, firmat ning seisu saab määrata peale klikates. Toimib ka märguandena (punane täpp) klaasi tellimiseks juhul, kui valmimistähtajani on aega vähem, kui 14 päeva ja klaas pole veel tellitud. Mouseover`is üle täpi kuvatakse kuupäev, seis ja firma)

  • Alu (Juhul, kui töö on Puit-Alumiinium, käituvad veerus olevad täpid sarnaselt klaasi tellimise veeru funktsioonidele. Erinevus seisneb firma mittemärkimisel ja märguanne alumiiniumi tellimiseks on seatud 4`le nädalale)

  • Värv (Kuvab töö akende sisemise (S:) ja välimise (V:) värvi)

  • Tootmisetapid (Kuvab kas halli täpi (töö selles etapis ootel), punase täpi (töö selles etapis pooleli), rohelisi linnukese (töö selles etapis valminud). Peale klikates viib alametappide lehele, kus muuhulgas alametappidele on ka märkuste lahter. Etappi seis vastab järgnevale: Ootel - etappi pole kordagi sisenetud; Pooleli - etappi on sisenetud ja/või on mõni alametapp märkimata "valmis" ja/või on midagi kirjutatud märkuste lahtrisse; Valmis - kõik alametapid märgitud ja märkuseid pole. NB! Märkuste lahtri tühjendamiseks kasutada linki "Tühjenda". Mouseover`is üle etapi pildi kuvatakse päev, kuupäev, kellaaeg ja etappi viimati modifitseerinud kasutaja. NB! Tootmisetapid on teineteisest sõltuvad. Kui eelnev etapp pole enda tööd lõpetanud(seis "pooleli"), siis ei saa ka järgnev etapp olla valminud.)

    o Masin (Masinaruum. Alametapid - Järkamine, Tapid, Profiil, Press, ümberfrees, Avad. Ligipääsetav vaid kasutajatele admin, M1 ja M2)

    o Värvim (Värvimine/Viimistlus. Alametapid on jaotatud kolmeks (Raamid, Lengid, Postid-Liistud), millel kõigil on omakorda alametapid - 1 lihv, 1 krunt, 2 lihv, 2 krunt, värvimine. Kõiki kolme etappi saab vajaduse korral ka korraga märkida. Ligipääsetav vaid kasutajatele admin, V1 ja V2)

    o Mont (Montaaz. Alametapid - raamid, lengid, klaasimine, petekad. Ligipääsetav vaid kasutajatele admin, S1 ja S2 (nähtaval alametapid "raamid" ja "lengid") ning K1 ja K2 (nähtaval alametapid "klaasimine" ja "petekad")

  • Valminud (Juhul, kui töö on valminud (etapp "Montaaz" on valminud), kuvatakse selles veerus töö valmimise kuupäev. Kui valmimise kuupäevast on möödunud 2 nädalat ja tööd pole veel laost väljastatud, muutub "Valminud" kuupäev rasvaseks ja punaseks)

  • Pakk (Pakkimine. Alametappe pole, on vaid "Märkused" lahter, mille täitmisel loetakse etapp "pooleli", tühjaksjätmisel loetakse töö pakituks. Juures on ka lahter "Märkmed", mis Ei mõjuta etapi valmisolekut ja on vaid informatsiooni talletamise eesmärgil)

  • Märkused (Kasutaja "admin" all, kui "M". Toimib märkuste hoidjana. Juhul, kui märkuseid pole, kuvatakse hall täpp. Märkuste olemasolul asendub hall täpp kollasega ja Mouseover`is üle täpi kuvatakse sisalduv tekst. Teksti saab lisada/muuta kasutaja "RP"ja "admin", peatabelis vaid lugemiseks on see kasutajal "Ladu")

  • Ladu (Vaikimisi hall funktsioonitu täpp. Juhul, kui töö on valminud (etapp "Pakkimine" on valminud), kuvatakse selles veerus sõna "Laos", mis käitub lingina töö väljastamise lehele, kus saab valida seisu ja kuupäeva. Juhul, kui kõik statistikaks vajaminevad andmed on olemas, saadetakse töö peatabelist arhiivi. Vastasel juhul jääb töö peatabelisse, veerus "Ladu" väljastamise kuupäev (lingina muutma), kuni statistikaks vajaminev informatsioon on täidetud)

  • "Pliiats" (Kasutaja "admin" all on nähtaval ka pliiatsi kujutis, mis suunab töö informatsiooni muutmise lehele)

  • "Rist" (Kasutaja "admin" all on nähtaval ka risti kujutis, mis toimib töö andmebaasist kustutamise funktsioonina. Funktsiooni kasutades küsitakse selleks kinnitus)

  • Teatatud (Kasutaja "Vaatleja" ja "RP" all on selles veerus vaikimisi hall täpp, millele klikates asendub see tänase kuupäevaga. Ning omakorda sellele kuupäevale klikates suunatakse kuupäeva muutmise lehele, kus saab siis juba vabalt kuupäeva valida. Mõeldud kasutamiseks juhul, kui soovitakse jäädvustada kuupäeva, kuna teatati kliendile akende valmimisest)

  • Lisad (Tuntud ka, kui "Attachments". Kasutajatel "admin", "Vaatleja", "RP" ja "Ladu" (töötajatel "TL", mis avab otse Töölehed). Vaikimisi kuvatud tabelis hall täpp, mis käitub lingina "Lisad" lehele, kus on võimalik sisestada teksti ning lisada ja kustutada faile:

    o Tööfail

    o Leping

    o Tööleht

    o Komp.leht

    o Fail5 (lisakoht igaks juhuks)

    Segaduste vältimiseks ning turvalisuse tagamiseks saab lisada vaid järgmiseid failitüüpe: jpg, jpeg, gif, png, txt, rtf, doc, xls, pdf, zle).

    Täpi värv sõltub järgnevalt - hall täpp (pole ei märkmeid ega faile), kollane täpp (on märkmeid või fail), sinine täpp (on märkmed ja failid). Mouseover`is täppide kohal kuvab Märkmed ja informatsiooni failide olemasoleku kohta)

  • Arve nr (Kasutajal "RP". Vaikimisi hall täpp, millele klikates on võimalik sisestada töö "Arve number". Peale seda toimingut muutub hall täpp sisestatud numbriks, mis käitub lingina numbri muutmiseks)

  • L1 (Laekumine 1. Tähistab kliendi poolt laekunud esimest osakannet. Vaikimisi hall täpp, millele klikates viib laekumise kinnitamise lehele, kus on võimalik lisada märkuseid ja laekumise kuupäev. Selle toimingu tegemise järel muutub hall täpp vastavalt: punane täpp (lisatud oli märkus), roheline täpp (lisatud ei olnud märkust). Mouseover`is täpi üle kuvatakse kuupäev ja olemasolev märkus)

  • L2 (Laekumine 2. Täpselt sama, mis L1, aga teise osakande kohta)

  • "Esimene veerg" (Kasutajal "admin" on esimeseks veeruks +`id ja -`ed. Need märgistavad statistikaks vajaminevate andmete olemasolu. Roheline + näitab, et tõeseks statistikaks vajaminev informatsioon on olemas, punane - näitab, et ei ole. Käituvad ka lingina töö muutmise lehele)

  • SL (Saateleht. Nähtaval vaid kasutajal "Ladu". Peale klikates avab excel`i faili, kus on olemasoleva informatsiooni kasutades automaatselt täidetud lahtrid ja täitmist ootavad lahtrid, mille kohta süsteemil andmeid pole)

    PS. Peatabeli lahtihoidmisel uuendatakse lehe seisu automaatselt iga viie minuti tagant.

    tagasi ülesse

  • 6.1. "Ootel tööd" tutvustus

    Tootmiseks ootel olevad tööd asuvad kaustas "Ootel tööd", millesse pääsevad vastavalt volitatud kasutajad samanimelise lingi kaudu nende lehe päises. "Ootel tööd" näeb välja sarnane, kui otsingumootori vastus, kuid erineb infoveergude poolest. "Ootel tööd" lehel on järgmised veerud: Töö nimi, Töö nr, Tähtaeg (nädala täpsusega), L1, L2, Kogus, m2, Ting, Värv, Alu, Lisad ja "admin" kasutajad muuda ja kustuta funktsioonid (selgitused veergudele leiad Peatabeli tutvustusest).

    Lingid "Töö nimi", "Töö nr" ja "muuda"(pliiats) suunavad töö muutmise lehele. Kasutaja "Vaatleja" saavab tellimuste informatsiooni niisama muuta ning korrigeerida, kuid kasutaja "admin" saab lisaks tellimuste informatsiooni muutmisele ka tellimused peatabelisse ja ühtlasi ka tootmisesse planeerida.

    tagasi ülesse

    7. Kasutamine

    Tutvustamaks sedavõrd suuremahulist keskkonda, on parim iseloomustada tellimuse liikumist Calware`i programmis algusest lõpuni. Järgnevalt käin Teiega läbi tellimuse teekonna CW2P keskkonnas, alustades töö lisamisest.

    tagasi ülesse

    7.1. Lisa uus töö

    Alates CW2P saavad müüjad lisada oma tellimusi tehasele iseseisvalt, kasutades selleks "Lisa uus töö" funktsiooni. Töö lisamisel tuleb täita ankeet, mis koosneb järgmistest lahtritest:

  • töö nimi*

  • töö number*

  • tellija

  • tellija nimi

  • tellija telefoni nr.

  • paigaldaja nimi

  • müüja e-mail*

  • tähtaeg (nädala täpsusega)*

  • kogus*

  • ruutmeetrid*

  • tingühikud

  • alumiinium

  • värv (nii seest, kui väljast)

  • klaas

  • maksumus*

  • nullhind*

    Peale töö lisamist läheb see Ootel tööd`e kausta.

    (P.S. Alternatiivselt saab tööd sisestada ka admin ise - sellisel juhul pannakse töö otse tootmistabelisse)

    tagasi ülesse

  • 7.2. Failide lisamine

    Alates CW2 versioonist on lisatud võimalus erinevateks otstarveteks faile süsteemi üles laadida.

    Peale töö lisamist oleks müüja (Vaatleja account) ülesandeks lisada Tööfail ja Leping, mida ta saab teha Ootel tööd menüüs kasutades "Lisad" funktsiooni soovitud töö reas.

    tagasi ülesse

    7.3. Laekumiste kinnitamine

    Kui töö on Ootel tööd`es, siis on raamatupidaja (RP) ülesandeks esimese osalaekumise korral see Ootel tööd`es oleval tööl ära märkida (L1). Samuti tuleb kinnitada teine osalaekumine, olgu töö siis veel Ootel tööd`es või siis juba tootmises (peatabelis) - L2`hest sõltub hiljem kasutaja "Ladu" õigus kaupa väljastada (kuigi pole rangelt piiratud).

    6.3.1. Arve number

    Kasutajal "RP" (raamatupidaja) on võimalik enda tarbeks peatabelis ära märkida ka tellimuse Arve number kasutades selleks enda peatabelis olevat veergu "Arve nr". Sellele klikates viib see lehele, kus saab sisaldada kuni kuuekohalise numbri. Selle sisestamisel suunatakse tagasi peatabelisse, kus on juba näha see sama number lingina (muutmaks numbrit) algse halli täpi asemel.

    tagasi ülesse

    7.4. Tööde kinnitamine

    Kui raamatupidaja (RP) on L1 ära märkinud, muutub admin`il lingi "Ootel tööd" järel olev ümbriku märk roheliseks, andes teada tootmisesse planeerimiseks valmis olevast tööst. Seejärel siseneb admin Ootel tööd`esse ja suunatakse klikates töö nimele/numbrile töö muutmise lehele, kus saab vajadusel tellimust lihtsalt korrigeerida (vajutades "Muuda") või siis juba valida planeeritav toomiskuupäev (Tähtaeg) ja lisada tootmisgraafikusse (vajutades "Kinnita" nuppu). Töö lisatakse automaatselt sama tähtajaga tööde hulka ("enda päeva"). Töö kinnitamisel saadetakse Calware keskkonnast müüjale automaatne teade (e-mail) töö planeeritava tähtaja ning informatsiooniga.

    tagasi ülesse

    7.5. Töösse andmine

    Kui töö on tootmistabelis, on ta juba märgitav ja töödeldav. Lisavõimalusena on kasutaja "admin"`il võimalus töö muutmise lehelt ära märkida lahter "Töösse", mida arvestatakse, kui töö tootmisesse andmise kuupäeva (töölistele jaotatakse töölehed jne.). Töösse andmise kuupäev kajastatakse töö informatsiooni lehel (ligipääsetav töö nimele või numbrile klikates).

    tagasi ülesse

    7.6. Failide lisamine

    Kui töö on tabelis ja töösse antud, oleks tarvis lisada töö- ja komplekteerimislehed. "Lisad" leiab nüüd juba peatabelist.

    tagasi ülesse

    7.7. Klaasi tellimine

    Järgmiseks sammuks peaksin tööle klaasi tellimist. Kasutaja "admin" saab määrata ära tööle klaasi tellimise, tellimuse kinnituse ning saabumise kuupäeva. Sealhulgas saab ka ära määrata klaasifirma, kelle poolt klaas tellitakse.

    tagasi ülesse

    7.8. Alumiiniumi tellimine

    Sarnaselt klaasi tellimisele on olemas ka funktsioon alumiiniumi tellimiseks juhul, kui töö on puit-alumiinium aknad..

    tagasi ülesse

    7.9. Tööliste märkimine

    Calware`i omapära on selle kasutajaterohkus. Süsteemi on teiste hulgas kaasatud ka tehase töölised, kelle ülesandeks on tsehhis edasi liikuva töö etappide ning alametappide reaalajas märkimine (Kuivõrd tihedalt toimivad märkimised, on firma enda otsustada ja töölistel ise nendest kinni pidada. Märkimise tihedusest sõltub süsteemis töö valmivuse "live-kajastus".)

    Nagu eelpool kirjeldatud, on Calware`i keskonnas tööde märkimine tsehhis jaotatud kolmele account`ile - masinaruum (M), värvimine/viimistlus (V), montaaz (S ja K). Kõik tööliste kasutajakontod jaotuvad omakorda kaheks, 1 kummagile vahetusele (nt. M1 ja M2 ning S1 ja S2).

    Kõik accountidega varustatud töölised saavad programmile ligi neile vormistatud privaatse accounti ja parooliga ning märgivad töö seisu etappe ning alametappe vastavalt enda accountile omistatud võimalustega.

    Viimase tootmisetapi, montaazi, valmimisel saadab Calware`i keskkond automaatse e-mail`i töö müüjale, sisaldades informatsiooni töö kohta. Montaazi valmimiskuupäva kasutatakse hilisemalt statistika koostamisel. Sealhulgas arvestatakse montaazi valmimiskuupäeva ka peatabelis kuvatava "Valminud" kuupäevana.

    tagasi ülesse

    7.10. Pakkimine

    Kasutaja "Ladu" näeb peatabelis tootmisprotsessist viimast etappi "Montaaz" ja selle seisu ning valmimiskuupäeva. Kui töö on valminud, ootab see pakkimist. Kui töö on pakitud, peab "Ladu" kasutaja etapi "Pakk" märkima tehtuks. Märkimisel saab juurde lisada "Märkmeid", mis ei mõjuta etapi valmisolekut. Sealjuures "Markused" lahtrisse kirjutamisel arvestatakse seda kui "probleemi" ja etapp on pooleli (punane täpp).

    tagasi ülesse

    7.11. Kliendile teatamise kinnitus

    Kasutajal "Vaatleja" ning "RP" asub peatabelis veerg "Teatatud". Kui kasutaja näeb tööd pakituna ja valmis ning annab sellest kliendile teada, saab ta selles veerus oleva täpi peale vajutades ära märkida teatamise kuupäeva.

    tagasi ülesse

    7.12. Saatelehe vormistamine

    Järgmiseks käiguks oleks saatelehe vormistamine. Selleks on tarvis "Ladu" kasutajal klikata SL veerus oleva vastava töö täpile, mis avab excel`i tabeli ning seal informatsiooni puudu olemise korral need lahtrid ära täita. Seejärel saab Saatelehe printida ja vajadusel salvestada.

    tagasi ülesse

    7.13. Väljastamine

    Ja viimaseks käiguks on töö väljastamine nii tehasest, kui Calware keskkonna peatabelist, peale mida liigub see Calware`i keskkonna arhiivi ja eeldatavasti kliendini

    Tööd saab väljastada juhul, kui Pakkimine on tehtud ja korras. Seejärel muutub "Ladu" veeru all olev hall täpp lingiks nimega "Laos", mis suunab töö väljastamise lehele, kus vajab määramist kuupäev.

    6.13.1. Töö tagastamine peatabelisse

    Kui töö on juba väljastatud ning arhiivis ning mingil põhjusel tuuakse töö tagasi tehasesse tegemisse (nt. Remonditöö vms), siis saab kasutaja "admin" all olevast Arhiivist töid tagasi peatabelisse panna. Selleks kasutada linki "tagasi tabelisse", mis asub arhiivis olevas tabelis rea lõpus. Töö lisatakse tagasi tabelisse sinna päeva, "kust ta tuli".

    tagasi ülesse

    8. Muud toimingud

    tagasi ülesse

    8.1. Otsingumootor

    Suure tootmismahu juures oleks mõeldamatu tööd mälu järgi nädalatest otsima või sirvima hakata. Seepärast on tehtud otsingumootor, mis on alati nähtaval päises olenemata leheküljest, millel asud. Tööd saab otsida kas töö numbri või töö nime järgi. Näiteks on müüjatel väga kasulik otsingumootorisse trükkida oma kood (näiteks MK) ja otsida töö numbri järele ning vastuseks kuvatakse kõik selle müüja poolt müüdud tellimused.

    Otsingu tulemusena saadud tööd käituvad ka täitmiseks samuti, nagu tavaliselt peatabelis.

    tagasi ülesse

    8.2. Infoleht

    Peatabelis või otsingu tabelis käitub Töö nimi ja Töö number lingina töö infolehele, kus kuvatakse tellimuse kohta informatsioon kolmes osas:

  • Töö edasijõudmine - kuvab töösse andmise kuupäeva, kõikide etappide ja alametappide seisu ja etappide valmimise kuupäeva ning kellaaja.

  • Töö informatsioon - kuvab tellimuse tootmisinformatsiooni

  • Kliendi informatsioon - kuvab tellimuse kohta oleva informatsiooni maksuvuse, transpordi, tähtaja ja kliendi kohta

    Lehte on võmalik valikuliselt printida. Selleks on tarvis ära märkida soovitud tulbad (tehes valikukaste aktiivseks) ja klikates printeri ikoonile.

    tagasi ülesse

  • 8.3. Statistika

    Alates CW2P saab teha valmistoodangu kohta statistikapäringuid. Selleks on vastavate õigustega kasutajatel (admin, vaatleja, RP, ladu) päises link "Statistika", mis suunab statistika päringu tegemise lehele. Seal palutakse sisestada kitsendused, milleks on müüja kood (kuni kolme täheline), mille võib soovi korral tühjaks jätta ning soovitud perioodi algus- ja lõppkuupäev. Klikates lingile "Kuva", viiakse statistika lehele. Selgitamist vajaksid statistika tabelis kaks väärtust:

  • Tõesus - näitab, et mitmel protsendil vaatluse all olevatest tellimustest on korrektseks statistikaks vajalik informatsioon keskkonnas täidetud.

  • Kasumlikkus - väljendab vaatluse all olevate tellimuste müügikasumlikkust. Valem selle väärtuse arvutamiseks on järgmine:

    kogumaksumus x100% / 0hind) -100%=vastus, mida kuvada

    Kuvatud statistikat saab lehe ülaservas olevatest ikoonidest nii printida (genereeritakse printimise kuju ning pannakse printima) ning eksportida excel`i failiks (xls formaati).

    tagasi ülesse

  • 8.4. Seaded

    Kasutajal "admin" on lehe päises link "Seaded", mis suunab koos parooli kinnitusega paroolide haldamise lehele (avades selle uues aknas), kus on võimalik muuta kõikide kasutajate paroole.

    tagasi ülesse

    8.5. Arhiiv

    Keskkonna arhiivis on loetletud kõik tööd, mis on peatabelist väljastatud. Arhiivi tabelis on infoveergudeks Töö nimi ja Töö number (mis käituvad lingina töö infolehele), Valminud ja Väljastatud kuupäevad, ligipääs Lisa`des olevatele failidele (kasutajatel admin, vaatleja, RP ja ladu) ning kasutajal "admin" link "tagasi tabelisse", mille kasutamise korral tagastatakse tellimus tagasi peatabelisse vana tähtajaga.

    tagasi ülesse

    8.6. Excel'isse eksportimine

    Kasutajatel admin, vaatleja, RP ja ladu on võimalik nähtaval olev peatabel või otsingust saadud tabel eksportida excel`i failiks (xls fail) kasutades selleks rohelist excel`i ikooni programmi päises.

    tagasi ülesse

    8.7. Muuda ja kustuta

    Süsteemi sisestamise käigus tekkinud vigade paranduseks on kasutajal admin peatabeli viimasteks veergudeks ikoonid:

  • "Pliiats" - Suunab töö informatsiooni muutmise lehele

  • "Rist" - Lubab töö peale nõusoleku kinnitust keskkonnast eemaldada.

    NB!Peale töö kustutamist keskkonnast, ei ole seda enam võimalik sinna tagastata muul moel, kui uuesti sisestada.

    tagasi ülesse

  • 8.8. Erinevad vaated

    Kuna kasutaja "admin" on kogu süsteemi haldaja ning tema peatabel on vaidlemata kõige sisukam ja suurem ning andmeveerud ei mahu ühele lehele ära, on tehtud kasutajale "admin" tabeli sirvimiseks kaks vaadet (päises "Nähtavad" järelt valides):

  • Etapid - Nähtaval veerud: Töö nimi, Töö nr, Tähtaeg, Klaas, Alu, Värv, Masin, Värvim, Mont, Valminud, Pakk, M, Lisad, muuda ja kustuta

  • Informatsioon Nähtaval veerud: Töö nimi, Töö nr, Tähtaeg, Kogus, m2, Hind, Klaas, Alu, Värv, Masin, Värvim, Mont, M, Lisad, muuda ja kustuta

    tagasi ülesse